Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus

Smart House/Intelligent Building Competence Center

Pangamaja jaoks tuleb arhitektuurikonkurss 07. märts

-  
Rakvere linnavalitsus kuulutab välja arhitektuurikonkursi ideelahenduste leidmiseks Rakvere Turu plats 2 asuva ajaloolise pangamaja hoonele. Teatavasti on pangamaja planeeritud tulevase Targa Maja kompleksi ning eesmärgiks on vanale hoonele juurde ehitada veel üks maja. Nii saaks sinna kompleksi oma ruumid ka Rakvere linnavalitsus.

Rakvere abilinnapea Ain Suurkaev ütles, et Targa Maja projektiga on kogu aeg tegeletud ka linna poolt, kuid kompleksi jaoks on loodud sihtasutus, mida juhib Tallinna ülikooli Rakvere kolledži direktor Kalle Karron.

Rakvere linna peaarhitekt Raul Järg ütles, et nad ootavad arhitektidelt nutikaid lahendusi, sest see hoone hakkab sisaldama täiesti uut tehnoloogiat.

Sihtasutuse Virumaa Kompetentsikeskus juht Kalle Karron rääkis, et vaja ongi esialgu ehituse arhitektuurilist ideelahendust ja siis saab edasi mina ehitusprojektiga. „Tahame sel suvel esitada rahastamistaotluse ja hea on, kui suudame enne läbi töötada kogu projekti." Karroni sõnul pole kogu Targa Maja kompetentsikeskuse projekt abikõlblik ning nii tuleb veel valikuid teha.

Kalle Karron ütles, et siinsetel otsustajatel on nüüd piisavalt kogemusi, kuidas projektid abikõlblikuks kirjutada. Taotletav summa oli kroonides 50 miljonit. Teatavasti ostis Rakvere linnavalitsus selle maja SEB Panga käest ja on tahtnud seda linnavalitsuse uue asupaigana kasutusele võtta, et hoonele mingi üldkasulik otsatarve leida. Täna asub hoones SEB Panga Rakvere kontor ja endises suures pangasaalis annab etendusi Rakvere Teater, korraldades seal ka eriprojekte.

Targa Maja projekti eesmärgiks on tipptasemel informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning hooneautomaatika kasutamine igapäevases elus. Siseministeeriumi ja EASi poolt rakendatavat kompetentsikeskuste arendamise meedet rahastatakse Euroopa Regionaalarengu fondist. Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus on SA Virumaa Kompetentsikeskus algatusel loodud koostööprojekt, mis hõlmab 28 koostööpartnerit. Peale mitme tuntud firma on kaasatud üleriigilised ja kohalikud kõrg- ja ametikoolid ning Lääne-Viru maavalitsus ja omavalitsuste liit.


Autor: Illar Mõttus, Kuulutaja


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri: