Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus

Smart House/Intelligent Building Competence Center

Rakvere Targa Maja keskus tutvustab oma tegevust Brüsselis 08. mai

-  

Rakvere Targa Maja  kompetentsikeskus  tutvustas täna   Brüsselis Regioonide Komitees  avatud uste päeval  eestimaist regionaalset innovatsiooni.

 

Rakvere rajatav keskus on esimesena Eestis projekteeritud kasutades Euroopas  hoonete projekteerimisel järjest enam levinud BIM metodoloogiat ning koostöös TTÜ teadlastega peaks keskusest kujunema ainulaadse Targa Maja testkeskkonnaga, esimene ligi-nullenergia energiakasutusega avalik hoone Eestis. Keskuse kütteks kasutakse maasoojuse põhiseid energiakaeve ja päikeseenergiat. Keskuse hoones valmib  ainulaadne demo - ja testkeskkond hooneautomaatika  valdkonnas. Vaata lähemalt  www.rakveretarkmaja.ee.

 

Kompetentsikeskuste arendamise meedet rahastatakse  Euroopa Regionaalarengu fondist. Meetme rakendusasutus on Siseministeerium ja meetme rakendusüksus on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Lisaks Euroopa rahastusele finantseerib keskust Rakvere linn.

 

Kohalike omavalitsusliitude   Brüsseli esinduse juhi  Ille Allsaare  sõnul on Rakvere  keskuse  initsiatiiv  ainulaadne. Ühelt poolt tutvustatakse regiooni areneva ja innovaatilise piirkonnana,  teiselt poolt aitas keskus tänasel üritusel oluliselt kaasa   Rakvere  väikeleivatootja  „PÄTS“ toodete tutvustamisele Brüsselis,  pälvides just kohaliku eestlaskonna hulgas suure populaarsuse.

 

Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus on üks kuuest   Eestimaale rajatavast   regionaalsest kompetentsikeskusest. Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuse partneriteks on pea kõik Eesti ülikoolid, regionaalsed ameti- ja rakenduskõrgkoolid, ettevõtted ning omavalitused. Keskuse temaatilises fookuses on targa maja/intelligentse hoone tehnoloogiad, nende teaduslikud analüüsid ja praktilise rakendamise võimalused  ettevõtluses. 

 

Keskuse arendus- ja koolitusvaldkonna juhi Andres Jaadla sõnul  tutvustas keskus end  sadadele   Brüsselis  otsustajatele ning sõlmis mitmeid asjalikke ja kasulikke kontakte  keskuse arendamiseks edaspidiseks.

 

Regioonide Komitee avatud uste päeval oli  vääriliselt esindatud ka Tallinna linn, tutvustades  rohelise pealinna ja tasuta ühistranspordi algatusi.

Tallinna linna esindaja  Euroopa Liidus  Tõnu  Karu   sõnul on oluline, et lisaks Tallinnale ka  arenevad regionaalsed keskused oma tegevusi Brüsselis tutvustavad. Tuleb märkida,  et  olla tuhandete  Euroopa  regioonide hulgas  kutsutud 44  välja valitud regioonina on  Rakvere keskusele iseenesest juba suur tunnustus Euroopa tasandil ning samas annab see võimaluse  oma  tegevusi tutvustada ning edasi arendada.

 

 

Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus on aktiivselt kaasa löömas erinevates Euroopa  võrgustikes ja initsiatiivides kaasates Euroopa kogemusi Eestisse, kui  tutvustades  Eesti kogemusi  väljapoole. Näitena on keskus kaasatud Euroopa Komisjoni  võrgustikku  „Targad linnad ja kogukonnad“  http://eu-smartcities.eu/

 

Eestimaisema ja regionaalsema õhustiku  loomiseks tutvustati  ja pakuti huvilistele, maitsta esimestena Brüsselis,  Rakveres sügisel tööd alustanud  väikepagarifirma  „PÄTS“    (vaata www.pats.ee ja  http://pitsa.päts.ee/ - imemaitsvaid pagaritooteid.

 

 

Täiendav Info

 

Andres  Jaadla

andres@rakveretarkmaja.ee

+372 5203987

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri: